Ügyfélfogadás Telefonkönyv Nyomtatványok Közérdekű adatok Keresés

Városi kitüntetettek - 20 éve város Kistarcsa

2025. szeptember 25. 13:45 Figyelem! A megjelenített cikk több, mint három hónapja módosult utoljára. Kérjük ne kezelje naprakész információként!

A Díszpolgári címet Juhász István, a Vállalkozók Egyesületének elnöke kapta

 

Kistarcsát 2005. szeptember 1-jén avatták várossá. Az évfordulóra emlékező díszünnepséget minden esztendőben szeptember első felében tartják. Idén a Város Napját szeptember 19-én, pénteken este rendezték meg a Csigaházban, ahol átadták a városi kitüntetéseket is.

A jubileumi ünnepségnek ismét a Csigaház adott otthont. Jelen volt többek között Juhász István polgármester, Solymosi Sándor és Zsiák Péter alpolgármesterek, Oldal Erika jegyző, a képviselő-testület tagjai, valamint az intézmények és civil szervezetek vezetői.

A Himnusz közös eléneklése után Pászthy Viki, az est háziasszonya színpadra szólította Szerekován János operaénekest, aki a Piramis: Ha volna két életem című slágerével és Demjén Ferenc Mindig ugyanúgy című dalával aratta a közönség tetszését. Pászthy Viki előadásában elhangzott Reményik Sándor: Akarom című verse is, amely tovább emelte az ünnep emelkedett hangulatát.

A kitüntetéseket Juhász István polgármester és Pongrácz Viktória, a Kistarcsai VMSK Kft. ügyvezetője adta át.

A „2024. év Sportcsapata” címet a Kistarcsai Kézisuli érdemelte ki, amely jelenleg 5 edzővel, 152 játékossal és 12 csapattal dolgozik. Céljuk, hogy a nemzetközi szinthez hasonló képzést nyújtsanak a gyerekeknek. Fiatal csapataik több rangos utánpótlás-tornán értek el kiemelkedő eredményeket, köztük dobogós helyezéseket és különdíjakat is.

2024_ev_sportcsapata_cimet_a_kistarcsai_kezisuli_erdemelte_ki_fidel_dominik_szalafai_gabor_szeles_laszlo_szeles-neizer_lili_es_megyeri_david_edzok_dsc_54530.jpg

A „Kistarcsai Gyermekekért” címet Tóthné Strausz Mária Zsuzsanna óvónő vehette át, aki 17 éven át volt a Gesztenyés Óvoda elkötelezett pedagógusa. Áldozatos munkája, pályázati aktivitása és a hagyományőrző programok szervezése révén jelentős mértékben hozzájárult ahhoz, hogy az intézmény 2024-ben elnyerte a „Zöld Óvoda” címet.

kistarcsai_gyermekekert_cimet_tothne_strausz_maria_zsuzsanna_ovono_vehette_at_dsc_54110.jpg

 „A köz szolgálatáért” kitüntetést idén Villám Péter műszaki referens kapta, aki 2001 óta dolgozik a Polgármesteri Hivatalban. Több évtizedes közszolgálati munkája, műszaki szakértelme és a városfejlesztés iránti elkötelezettsége révén meghatározó szerepe van számos városi beruházás megvalósításában.

villam_peter_a_koz_szolgalataert_kituntetest_vehette_at_dsc_5413.JPG

A „Kistarcsa Városért” címet a képviselő-testület döntése alapján a Kistarcsán folytatott áldozatos munkájáért Jakab Krisztián közterület-felügyelő vehette át. Munkájában kiemelten fontosnak tartja a lakossággal való párbeszédet és a rendvédelmi szervekkel való együttműködést. Szabadidejét sem sajnálva, olykor saját testi épségét kockáztatva dolgozik a város közbiztonságának javításán. Közel húsz éve a kistarcsai polgárőrség vezető-helyettese.

kistarcsa_varosert_cimet_a_jakab_krisztian_kapta_kdsc_5441_0.png

Idén a Kistarcsa Város Díszpolgára díjat Juhász Istvánnak, a Kistarcsai Vállalkozók Baráti Köre elnökének adományozták. Juhász István több évtizedes közéleti munkájával aktívan hozzájárult Kistarcsa civil-, kulturális- és sportéletéhez, hagyományaink ápolásához és a város fejlődéséhez.

kistarcsa_uj_diszpolgara_juhasz_istvan_dsc_54490.jpg

1978 óta él Kistarcsán, autószerelő vállalkozását 1995-ben alapította. A Kistarcsai Vállalkozók Baráti Körének alapítójaként, bizottsági tagként és elnökként is tevékenyen részt vett a város életében. Számos helyi fejlesztés, emlékmű, rendezvény és jótékonysági program fűződik a nevéhez. Többek között nagymértékben hozzájárult a Simándy szobor és a Trianoni emlékmű elhelyezéséhez, a katolikus templom díszkivilágításához, Kistarcsa első karácsonyi fényeinek megvásárlásához, a padok örökbefogadásához, rovásírásos táblák állításához. Lassan két évtizede a rendkívül népszerű Erzsébet-Katalin jótékonysági bál fő szervezője és egyben fő támogatója. Egy évtizede, 2015-ben megkapta a Kistarcsa Városért elismerést.

Juhász István az elismerést meghatódva vette át, és köszönetet mondott mindazoknak, akik az elmúlt évtizedekben Kistarcsa fejlődését segítették.

A díjátadás után ismét Szerekován János lépett színpadra, aki a Sacra Corona című filmdráma betétdalát, a „Ki a szívét osztja szét” című dalt adta elő méltó lezárásaként a 20 éves városi jubileumnak.

Az ünnepség végén pezsgővel koccintottak a résztvevők. Juhász István polgármester pohárköszöntőjében kiemelte, az elmúlt években különösen felértékelődött mindaz a munka, amely a közösség javát szolgálja. Hangsúlyozta, nagy öröm számára, hogy idén is olyan kistarcsai polgárokat tüntethettek ki, akik ebben példát mutatnak.

 

Önkormányzati társaságok és intézmények

Adatvédelmi tájékoztató Oldaltérkép Impresszum