Ügyfélfogadás Telefonkönyv Nyomtatványok Közérdekű adatok Keresés

Sertéstartók figyelem!

2026. május 26. 11:07

Az alábbi levelet kapta Kistarcsa Város Önkormányzata a Pest Vármegyei Élelmiszerlánc-biztonsági és Állategészségügyi Osztálytól:

 

 

Tisztelt Önkormányzat!

Tájékoztatom, hogy az önkormányzat területe az Afrika Sertéspestis (ASP) betegség vaddisznókban történő előfordulása miatt fertőzött területté vált.

 

Az ASP ugyan emberre veszélytelen, de sertésállományokra nézve rendkívül ragályos, a megfertőződött házisertések biztos pusztulását okozó, kiterjedt exportkorlátozásokkal és nagy gazdasági kárral járó járványos állatbetegség. Az ASP vaddisznó-állományról házisertés-állományra, illetve házisertés-állományok közötti átterjedésének megakadályozása csak szigorú védőintézkedések betartása esetén lehetséges!

Önkormányzati társaságok és intézmények

Adatvédelmi tájékoztató Oldaltérkép Impresszum