Az alábbi levelet kapta Kistarcsa Város Önkormányzata a Pest Vármegyei Élelmiszerlánc-biztonsági és Állategészségügyi Osztálytól:
Tisztelt Önkormányzat!
Tájékoztatom, hogy az önkormányzat területe az Afrika Sertéspestis (ASP) betegség vaddisznókban történő előfordulása miatt fertőzött területté vált.
Az ASP ugyan emberre veszélytelen, de sertésállományokra nézve rendkívül ragályos, a megfertőződött házisertések biztos pusztulását okozó, kiterjedt exportkorlátozásokkal és nagy gazdasági kárral járó járványos állatbetegség. Az ASP vaddisznó-állományról házisertés-állományra, illetve házisertés-állományok közötti átterjedésének megakadályozása csak szigorú védőintézkedések betartása esetén lehetséges!

















Tisztelettel köszöntjük honlapunkon a városunk iránt érdeklődő, az ide utazó, vagy ide utazni szándékozó kedves vendégeinket, városunk polgárait! Településünk híven őrzi több évszázados múltjából fakadó hagyományait, melyre méltán büszkék vagyunk. Ezen hagyományokat és városunk sokféle arcát szeretnénk bemutatni az érdeklődőknek azzal a nemes céllal, hogy minél többen legyenek kíváncsiak ránk, legyenek vendégeink, keressék fel személyesen is Kistarcsát!
2143 Kistarcsa, Szabadság út 48.